Home » INTRO

INTRO

Slovíčko retro pochádza z latinčiny a znamená niečo spätné – odohrávajúce sa dávnejšie v minulosti. Mnoho firiem sa necháva inšpirovať starým dizajnom a na trh s nostalgiou prináša retro edície nábytku, elektrospotrebičov, bytových doplnkov, bicyklov, oblečenia, potravín, seriálov, pesničiek atď… Blog má ambíciu dať pod jednu strechu zaujímavé novinky, nápady a značky, ktoré sa nechali uniesť čarom kultového dizajnu 20. storočia a stojí za to sa im venovať.

Retro Moderna je tiež kreatívny blog, ktorý sa snaží hľadať krásu aj v redizajne niečoho starého – pochádzajúceho prevažne z 20-tych až 90-tych rokov 20. storočia. Aj v dnešnej modernej dobe dokážu retro novinky rovnako ako remixy pesničiek priniesť do našich životov veľmi špecifickú atmosféru, alebo déjà vu. Či už ide o nové veci, ktoré nejakým spôsobom nadväzujú na pôvodné modely, motívy alebo materiály, alebo sú to zachovalé „oldies“ v pôvodnom, či upravenom stave.

Blog nie je fixovaný na jeden konkrétny štýl, ale na viacero smerov, ktoré sa v 20. storočí profilovali a formovali, ako napríklad art deco, funkcionalizmus, bauhaus, midcentury modern, industrial, minimalizmus a podobne. Spája ich však jedno – modernita, alebo modernizmus. Moderný dizajn, ktorý vznikal v medzivojnovom období a po druhej svetovej vojne je stále aktuálny a žiadaný a mnohé dizajnérske kúsky sa stali kultovými. Čas odtestoval ich kvalitu a aj v dnešnej dobe sú synonymom dobrého vkusu.

Retro Moderna je tiež zaujímavou platformou pre nápady a inšpirácie, čo všetko sa s oldskúlovými  kúskami dá vymyslieť a dotvoriť. Na stránkach blogu sa tiež objavia príbehy ľudí, ktorí sú so starými vecami nejakým spôsobom spojení, obklopujú sa nimi, renovujú ich, dávajú im druhý dych, vidia v nich krásu a pôvab. Rovnako sa necháme uniesť čarom súčasných interiérov, ktoré medzi seba privítali kúsky z nedávnej minulosti. Pre Retro Modernu nie sú veci niekoľko desiatok rokov staré zašlými starinami. Práve naopak –  vidíme v nich krásu, ktorá poteší oko aj srdce. Jednou vetou: Loving oldies in modern life 🙂

Kontakt: info@retromoderna.com

cover 2